Ofiar Katynia 34 A  (32) 264 50 44   parafiastrzemieszyce@gmail.com A A A  

NOWI LEKTORZY I CEREMONIARZE W MASZEJ PARAFII

niedziela, 12-06-2022 | dodał: Paweł Grabeus


11 czerwca br. w Sosnowcu odbył się Diecezjalny Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza. O godzinie 10 w Bazylice Katedralnej została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka z obrzędem ustanowienia Lektorów i Ceremoniarzy. I tak 5 uczestników LSO z naszej parafii dołączyło do grona Ceremoniarzy i Lektorów. Nominację na Ceremoniarzy otrzymali: Paweł Grabeus, Mateusz Maciążek. Nominację na Lektorów otrzymali: Kacper Maciążek, Paweł Owczarczyk i Szymon Budny. Po zakończeniu Mszy Świętej Ks. Biskup wręczył wyróżnienia i nagrody Ministranta Roku 2021/2022  - otrzymał ją Dawid Sobótka. Następnie wszyscy uczestnicy liturgii udali się do Domu Katolickiego gdzie miał miejsce koncert „Liturgicznej Wytwórni Muzycznej”. Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na wspólne grillowanie. Oto kilka fotografii z tego pięknego wydarzenia:

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM