Ofiar Katynia 34 A  (32) 264 50 44   parafiastrzemieszyce@gmail.com A A A  

Nowi ministranci w naszej parafii

niedziela, 24-12-2023


Z wielką radością, 24 grudnia 2023 roku nasza wspólnota parafialna powitała w gronie Służby Liturgicznej sześciu nowych ministrantów. Chrześcijańskie wychowanie w rodzinach zaowocowało tą niezwykłą chwilą. Obrzęd przyjęcia miał miejsce podczas Mszy Świętej, a  dokonał go, przygotowujący kandydatów na ministrantów, ksiądz wikariusz Ireneusz, koncelebrujący nabożeństwo wraz z księdzem proboszczem Zbigniewem. Chłopcy przez wiele miesięcy poznawali tajemnice swej pierwszej formalnej posługi. Przygotowywali się sumiennie i odpowiedzialnie uczestnicząc w zbiórkach i „praktykując” przy ołtarzu podczas nabożeństw.  Dzień za dniem przybliżali się do tajemnicy pięknej posługi. Dziś już wiedzą, że to zaszczyt i wyróżnienie być blisko ołtarza. Symboliczne nałożenie komży zapadło w pamięci nie tylko nowoprzyjętym ministrantom ale także ich rodzicom, dziadkom i bliskim, którzy uczestniczyli w tych niezwykłych chwilach. Ministranci wiedzą, że za pięknem nowych szat podążać ma piękno duszy, dobro serca i prawdziwa miłość do Jezusa. Radując się minionym wydarzeniem, gratulujemy rodzicom i życzymy małym ministrantom czerpania prawdziwej radości z gorliwej służby Bogu.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM