Ofiar Katynia 34 A  (32) 264 50 44   parafiastrzemieszyce@gmail.com A A A  

Parafialna Pielgrzymka do Lichenia 06-07 października 2023r.

czwartek, 12-10-2023


W piątek 6 października 2023 nasi parafianie pod opieką ks. Ireneusza Kwoki wyruszyli w autokarowej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. – Spod naszej bazyliki Strzemieszyckiej wyjechaliśmy po południu zabierając ze sobą nasze intencje, które chcieliśmy przedstawić naszej matce – mówili pielgrzymi.

W trakcie drogi poznaliśmy lepiej historię objawień Matki Bożej Licheńskiej. Po dotarciu na miejsce, przyszedł czas na modlitwę, wspólna Eucharystia oraz Apel Jasnogórski. Następnego dnia po porannej Mszy Świętej nadszedł czas na zwiedzanie. Następnie z bardzo fachową Panią Przewodnik  zwiedzaliśmy obiekty sakralne położone na  terenie sanktuarium. Odwiedzając te obiekty i chodząc alejkami czuje się obecność Maryi i  również ludzi, którzy się Jej całkowicie zawierzyli. W pomnikach, kamieniach   i budowlach jest zawarta nie tylko historia miejsca, ale również naszej Ojczyzny. Do godzin wieczornych czas wypełniliśmy indywidualnie wg swoich potrzeb i możliwości, których w Licheniu jest wiele. Mogła to być: modlitwa  w największym kościele w Polsce przed wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej, Golgota – wybudowana z betonu i kamieni, mająca labirynt przejść, grot, kapliczek, figur i płaskorzeźb.  Góra powstała, jako dzieło pokuty i przebłagania, muzeum w kolekcji, którego znajdują się zbiory dotyczące historii Polski, kolekcja obrazów, pamiątki więźniów sowieckich łagrów i obozów hitlerowskich oraz wieża bazyliki jako punkt widokowy na panoramę okolicy i całego Sanktuarium.

Dziękując Bogu i Jego Matce oraz organizatorom szczęśliwie i szczęśliwi wróciliśmy wieczorem do naszych domów ubogaceni spotkaniem z Maryją i sobą nawzajem.

Ks. Ireneusz Kwoka

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM