Ofiar Katynia 34 A  (32) 264 50 44   parafiastrzemieszyce@gmail.com A A A  

Pielgrzymka do Medjugorje

niedziela, 21-08-2022


W dniach od 30 lipca do 8 sierpnia w Medjugorie odbywał się 33. Festiwal Młodzieży. Hasłem tegorocznego wydarzenia były słowa: „Uczcie się ode mnie a znajdziecie pokój”. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież i starsi z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach pod opieką duchową ks. Ireneusza Kwoki oraz ks. Grzegorza Kopysia.

W czasie festiwalu, każdego dnia rozpoczynaliśmy dzień od wspólnej modlitwy. Pielgrzymi następnie uczestniczyli w katechezie i słuchała świadectwa wiary. Po południu, w programie był także czas na świadectwa a dalej Różaniec i Eucharystia.

Bezpośrednio po Mszy św., już w godzinach nocnych, w zależności od poszczególnych dni, miały miejsce: adoracja Najświętszego Sakramentu, adoracja Krzyża Świętego, procesja z figurką Matki Bożej. Po zakończonym festiwalu był czas na wypoczynek nad wodospadami Kravica, oraz zwiedzanie wyjątkowego miasta Mostar.

Gdy tylko dotarły smutne wiadomości o wypadku autokarowym pielgrzymów do Medjugorje, nie zabrakło modlitwy w intencji wszystkich zmarłych i poszkodowanych.

Dziękujemy  Panu Bogu i Matce Bożej za zaproszenie, opiekę i radość tej niezwykłej wspólnoty jaką tworzyliśmy przez 9 dni. Do zobaczenia na następnym szlaku pielgrzymim.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM