Ofiar Katynia 34 A  (32) 264 50 44   parafiastrzemieszyce@gmail.com A A A  

Św. Mikołaj w naszej parafii

sobota, 10-12-2022 | dodał: ks. Ireneusz


Każdego roku pod datą 6 grudnia w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest wspomnienie dowolne Świętego Mikołaja, biskupa Miry. 

Po świętym Mikołaju pozostała do naszych czasów pamięć, że czynił dobro bez rozgłosu, chcąc bezinteresownie pomagać innym, nie oczekując nic w zamian. Wiara w świętego Mikołaja to zatem wiara w to, że dobroć i miłość na stałe goszczą w ludzkich sercach. 

Aby uczcić postać Św. Mikołaja, co roku w dzień jego wspomnienia, obchodzi się tradycyjnie „mikołajki”, czyli dzień, w którym każdy może uczynić drobny gest dobroci i życzliwości wobec innych. Tego też dnia św. Mikołaj gości w wielu miejscach, aby obdarzyć miłością spotkanych ludzi. Św. Mikołaj przybył również do naszej parafii. 

Wieczorem, bezpośrednio po Mszy świętej w naszym kościele, odwiedził wszystkie dzieci, które gorliwie uczestniczą w tegorocznych roratach, poznając historię Zbawienia opowiedzianą przez Świętego Dziadka Joachima - dziadka Pana Jezusa. 

Odchodząc na zasłużony odpoczynek po całym dniu pracy, Święty Mikołaj odwiedził również Liturgiczną Służbę Ołtarza, która z wielką radością przyjęła niespodziewanego gościa w swoim gronie. 

Niech osoba Świętego Mikołaja, biskupa Miry, wstawia się za nami u Pana Boga, abyśmy potrafili czynić dobro i okazywać życzliwość nie tylko 6 grudnia, czy też przy okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, ale przez całe nasze życie. Serdecznie dziękujemy ks. Ireneuszowi za zaproszenie Św. Mikołaja do naszej parafii. Składamy też ogromne podziękowania dla Pana Ireneusza Michalskiego za ofiarowanie św. Mikołajowi prezentów, które przekazał dzieciom.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM