Ofiar Katynia 34 A  (32) 264 50 44   parafiastrzemieszyce@gmail.com A A A  

Uroczystość Wszystkich Świętych

sobota, 12-11-2022


1 listopada na cmentarzu w Strzemieszycach Wielkich ks. Proboszcz Zbigniew Książek przewodniczył procesji oraz Mszy Świętej w intencji wszystkich zmarłych pochowanych na tym cmentarzu. Mszę Świętą koncelebrował także ks. Tadeusz Sulej  - proboszcz parafii MB Szkaplerznej w Strzemieszycach Małych. 

W swojej homilii ks. Tadeusz mówił o rzeczach ostatecznych. Jak wskazał jest to niebo albo piekło, ponieważ śmierć przyszła jako efekt buntu przeciwko Bogu.

Ona będzie nam towarzyszyła dopóki ten świat istnieje. Czy chcemy, czy też nie, niezależnie od tego, kim jesteśmy: ludźmi bogatymi czy biednymi, wykształconymi lub niepiśmiennymi, zajmującymi wysokie stanowiska bądź spychanymi na margines społeczeństwa – tak samo pomrzemy. A po śmierci jest życie - mówił ks. Tadeusz 

Jak dodał, po śmierci oczekuje nas Nasz Pan Jezus Chrystus, aby osądzić z dobrych i złych uczynków.

Przed Mszą miała miejsce procesja z V stacjami, w czasie których modlono się za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, rodziców i przodków, krewnych i dobrodziejów oraz ofiary wojen, terroryzmu i nienawiści.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM