Ofiar Katynia 34 A  (32) 264 50 44   parafiastrzemieszyce@gmail.com A A A  

POMOC DLA UKRAIŃSKICH SIEROCIŃCÓW

niedziela, 03-12-2023


3 grudnia 2023 roku gościliśmy w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa  w Strzemieszycach Wielkich gości z Ukrainy. Dwie śpiewaczki, które przybyły wraz z kolegą zapewniły oprawę muzyczną na wszystkich mszach świętych.

Również po zakończeniu mszy świętych mogliśmy wysłuchać krótkiego koncertu pieśni religijnych i ukraińskich. W ten sposób kwestują oni na rzecz sierocińców w Tarnopolu i Bereżanach.

Od czasu wojny z Rosją znacznie przybyło w tych sierocińcach osób w różnym wieku, od najmłodszych po starszych. Potrzeby tych ośrodków również znacznie się zwiększyły.

Cieszymy się, że nie tylko mogliśmy rozkoszować się pięknym śpiewem, ale też materialnie mogliśmy wspomóc potrzebujących. Warto zaznaczyć, że nasi goście przyjechali do nas specjalnie na jeden dzień, a w poniedziałek już musieli zgłosić się u siebie w pracy. Mam nadzieję, że choć w części im ten trud wynagrodziliśmy.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM